Ugrás a tartalomra

KTSE-győzelem Zalaegerszegen

2011. december 13. kedd
December 3-án Zalaegerszegen rendezték meg a Shotokan Karate-Do International Magyarországi Szövetségének országos bajnokságát.

A versenyen a XXII. kerületi KTSE karate szakosztályát 19 karatéka képviselte, sensei Varga László (5. dan) edző vezetésével.

Az igen jó hangulatú versenyen az ország minden tájáról érkezett erős mezőnyben csapatunk minden várakozást felülmúlóan teljesített. Összességében 7 arany-, 8 ezüst- és 11 bronzérmet szerzett, ezzel a tizennyolc csapat között az első helyen végezett 89 pontot gyűjtve, így mester és tanítványai büszkén emelhették magasba a győztesnek járó kupát.

Legeredményesebb versenyzőik Mátrai Bence (2 arany) Ratkovszki István (1 arany, 1 ezüst és 1 bronz),  Bartók Réka (1 arany, 1 ezüst, 1 bronz), Sahin Szeverin (1 arany, 1 ezüst), Czinder András (1 arany, 1 bronz), Nagy Gergő (1 arany, 2 bronz) Koncz János (1 arany, 1 bronz )voltak. Említésre méltó, hogy a KTSE 4 kata csapata is dobogós helyen végzett, melyből a Varga Bonifác-Mátrai Bence-Jónás Máté összeállítású csapat aranyérmet szerzett.

Sok ügyes versenyző közül ki kell emelnünk két hölgyversenyzőt.
Sándor Csenge a legkisebbek között, a kata versenyszámban magabiztos gyakorlatával diadalmaskodott, s kitűnően helytállt kumite-ben is, melynek eredménye a bronzérem lett. Tranger Szilvia kétgyermekes édesanyaként, minden egyéb elfoglaltsága mellett is vállalva a felkészülés terheit, szép példát mutatott a fiatalabbaknak kitartásával, küzdeni tudásával, ezüst- és bronzérmével.

Szép ünnepe volt ez a karaténak, és a KTSE képviselőinek is, akik idén kettős jubileumot ülnek.
25 évvel ezelőtt alakult meg a karate szakosztály és sensei Varga László idén ünnepli karatés pályafutásának 30. évfordulóját.