Hírek

Budafok régen és most- A rajzpályázat díjazottjai
Az idei évben is meghirdették a hagyománnyá váló kerületi rajzpályázatot Budafok-Tétény önkormányzata és az Artér Művészeti Egyesület jóvoltából. A díjazottakat június 21-én a Kerület napi ünnepségen köszöntötték.
2018-07-03

Az idén második alkalommal meghirdetett Regionális Képzőművészeti rajzpályázatra közel 100 pályamű érkezett a zsűrihez.

A résztvevők három kategóriában pályázhattak, korcsoportjuk szerint. A rajzok témája a „Régen és most” címet kapta, tehát a művek Budafok-Tétény múltját és jelenét mutatják be.

A rengeteg beérkezett rajz közül a legjobbakat kiállították a Kerület Napján, ahol Németh Zoltán alpolgármester, Filotás Viktória az Artér Művészeti Egyesület Elnöke és Kaszás Réka, az Artér festőművésze adta át a díjakat ünnepélyes eredményhirdetés keretein belül.

Gratulálunk minden díjazottnak!

 

  1. Kategória – alsó osztályos  tanulók:

 

  1. helyezett: Ujic Panna, Budafoki látkép című alkotása, Bartók Béla Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola 1. osztályos tanulója, felkészítő tanára: Filotás Viktória

 

  1. helyezett: Gebora Júlia, Törley kastély Pálmaház című alkotása, Gádor Általános Iskola 2. osztályos tanulója, felkészítő tanára: osztályfőnöke: Szabóné Máté Éva

 

  1.  helyezett: Veszprémi Réka, Temető című alkotása, Rózsakerti Demjén István Református Általános Iskola 4. osztály, Nádasdy Alapfokú Művészeti Iskola, felkészítő tanára: Millavári Silvia

 

  • Külön díjas: Gebora Zsófia, Czuba kastély fénykorában című alkotása, Gádor Általános Iskola 4. osztályos tanulója, felkészítő tanára: Csepregi- Kertész Angelika

 

  1. Kategória – felső osztályos tanulók:

 

  1. helyezett: Kómár Adél, Budafok régen és most című alkotása, Nádasdy Kálmán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 5. osztályos tanulója, felkészítő tanára: Dózsa-Tóth Sarolta

 

  1. helyezett: Kövi Tünde Csilla, Cím nélkül, Nádasdy Kálmán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 7. osztályos tanulója, felkészítő tanára: Millavári Silvia

 

  1. helyezett: Hajdú Zsombor, Retro világ című alkotása, Nádasdy Kálmán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 5. osztályos tanulója, felkészítő tanára: Dózsa-Tóth Sarolta

 

  • Külön díjas: Horváth Anna Róza, Villamos végállomás című alkotása, Nádasdy Kálmán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 5. osztályos tanulója, felkészítő tanára: Dózsa-Tóth Sarolta

 

  1. Kategória – középiskolás tanulók

 

  1. helyezett: Mercs Mónika Ildikó, Pestis kápolna című alkotása, Képző és Iparművészeti Szakgimnázium tanulója

 

     2. helyezett: Paller Éva, Cím nélkül, II. János Pál Gimnázium 11. osztályos és a Nádasdy Alapfokú Művészeti Iskola tanulója, ahol felkészítő tanára: Millavári Silvia