Nehéz meccs Budafokon

2018. augusztus 31. péntek
A BMTE vereséget szenvedett a Soroksártól

Sokan bíztak abban, hogy a BMTE itthon megszerezheti a három pontot a Soroksár ellen, de sajnos nem így történt.

A mérkőzés első perceiben biztató volt a játékunk, de hiába veszélyeztettük Pölöskei Péter révén már korán az ellenfél kapuját, a 8. percben mégis a vendégek szereztek vezetést egy pontrúgást követően. Szöglet után az előrehúzódó hátvéd, Bor Dávid fejelt a kapunkba. A soroksáriak támadásban maradtak és a félidő közepén újabb gólt szerezhettek volna. Ez azoknak az ordító hibáknak volt köszönhető, amelyet a védelmünk követett el, a kapusunk egy rossz kifutása után például Oláh Bálintnak sikerült mentenie a gólvonal közelében. A 32. percben viszont már ő is tehetetlen volt. Lakatos István egy kontrát követően, egy gyatra szerelési kísérlet miatt egyedül húzott el a jobb szélen és Póser Dániel lábai között gurított a hálóba. A játékrész utolsó perceiben Khiesz Kornél csúsztatása már jelezte, még nem lefutott a meccs. A soroksáriak kapusa, Kovács Dániel azonban nagyot védett.
A szünet után Boros Gábor állt be, aki ígéretes helyzetben fejelhetett, de Kovács ezúttal is hárított. Az 59. percben viszont sikerült szépítenünk, Khiesz szépen fordult le emberéről, és a balösszekötő helyének közeléből laposan rúgta el a labdát a hosszú alsó sarokba. A folytatásban a Soroksár szinte ki sem tudott szabadulni a kapuja elől, mégis 3-1 lett a végeredmény (a 93. percben a csereként beállt Albert Ádám lőtt a kapunkba). Ebben nagy szerepet játszott, hogy a 83. percben Pölöskeit kiállította a játékvezető, mert ollózó mozdulatánál megrúgta Gyömbér Gábort. Ha Bogár Gergő sárgát adott volna, ami egy nem szándékos szabálytalanságnál jár, a játék képe alapján az eredmény is másképp alakulhatott volna. A BMTE szerdán a Csákvár vendégeként lépett pályára. Vasárnap pedig itthon fogadja a Gyirmót FC Győr csapatát. (VH)