Hírek
Legfrissebb hírek
- 02-21 Idén is várják a javaslatokat a kerületi díjazottakra
- 02-21 Újra járható a Dózsa György út
- 02-20 Ragyogjon újra eredeti fényében a nagytétényi templom!
- 02-20 Adózási információk
- 02-13 Humor és lelki mélység
Cimkék
Városházi Híradó Publikus Budafok-Tétény Közlemény Városfejlesztés Program Sport Tájékoztató Kultúra Közlekedés Megemlékezés Budapest Bornegyede Oktatás Környezetvédelem Fesztivál Közélet Ünnep Pályázat Civil élet Elismerés Egészség Felhívás EU projekt Promontor TV Kék hírek Gyász Stratégiai partner Kiállítás Interjú Hagyományőrzés Összefogás Borfesztivál Pályázatok Testületi ülés Helytörténet Évforduló Csatornázás Rendőrség Hitélet Esélyegyenlőség Ünnepség Pincejárat Bornegyed Jótékonyság Családbarát hely Előadás Programok Koncert Egészségügy Siker Civil összefogás Meghívó Társadalmi egyeztetés Stratégiai partnerek Szavazás Közbiztonság Rendőrségi felhívás Nemzeti összefogás Család Bornegyed magazin Köszöntés Kegyelet Projekt területek Állás Advent Lakossági fórum Életmód Vállalkozás Természetvédelem Választás Köszöntő Riasztás Fővárosi Közgyűlés Kerület napja Klíma Adomány Közösségi tervezés Nekrológ Testvérvárosok Ajándékozás Felmérés Lomtalanítás Budapesti olimpia Budapest Aláírásgyűjtés Víz világnapja Honatya Népszavazás Tisztelet Avent Portré Civil kurázsi MulatságRafael Márió triója éppen a harmadik számát játszotta a Promontor Udvarban, amikor letelepedtem az előző fellépő, Palásti Máté mellé. Máté nem vette észre, hogy megérkeztem, és ennek egyetlen oka volt – még véletlenül sem az udvariatlanság –, mégpedig az, hogy a fiatal gitárszólista számára megszűnt létezni a külvilág, elmerült Márióék zenéjének örvénylő jazz-rockos forgatagában.
A Rafael Márió Trió már nem kezdő a dzsesszben – ellentétben a még csak 22 éves Palásti Mátéval –, négy éve törekednek a zenei világ magaslatainak meghódítására, s meg kell mondanunk, nem elhanyagolható sikerrel. Rafael Márió billentyűs, Hidász Tamás dobos és Bartók Vince basszusgitáros trojkája négy éve alakult, amikor a tagok kiröppentek a Zeneakadémiáról. Az interneten fellelhető források valamiféle balkáni nyolcados zenéről meg a hip-hopról hadoválnak, de amikor egyre őrültebb ritmusra felfutó koncertjük fináléjaként a Crazy Face és a Szimpla című számokra került a sor – meg kell mondanom, a Szimpla cseppet sem volt egyszerű muzsika –, ifjúkorom Közgáz Jazzklubjából fülembe csendültek az akkor fénykorát élő Weather Report feledhetetlen melódiái, Joe Zawinul, a most már 85 esztendős Wayne Shorter és a fiatalon elhunyt Jaco Pastorius dallamai. Igen, a Rafael Márió Trió dzsesszrockot is játszik, és nem is akárhogyan!
„Valóban, a dzsesszrock és ezen belül a feledhetetlen Weather Report is hatással volt egyedfejlődésünkre, de a balkáni nyolcados muzsika sem kamu, azt is képviseljük valamilyen szinten” – magyarázta Rafael Márió, akivel kapcsolatban már annyiszor elsütötték a „Super Márió” poént, hogy mi ezzel nem is kísérletezünk. „Próbálok a magyarságomból sem engedni, és roma zenei elemeket is belekeverek a kompozícióinkba, szóval afféle világzene keveredik ki belőle, bár ezt a fogalmat kissé elcsépelték az utóbbi években.”
Kissé csalóka a számok elnevezése, hiszen a Szimpla nem is volt annyira egyszerű…
„Igen, ez egy vicces elnevezés, szeretünk tréfálkozni. A négyéves együttlétünk eleje műhelymunka volt, majd versenyekre jártunk, szép helyezéseket értünk el, legutóbb tavaly decemberben Krakkóban a jazz junior versenyen különdíjat kaptunk. A tévé- és rádiószerepléseink még szűkösek, sajnos a jazz nem annyira populáris, mint a rock vagy a pop, de minden lehetőséget igyekszünk megragadni. Következő fellépésünk a budapesti borfesztiválon, a budai Várban lesz, úgy tűnik, a bor az a vezérfonal, amelyre rácsatlakozva egyre népszerűbbek lehetünk.” (Ch. Gáll András)