Ugrás a tartalomra

31. Futafok - Igazi családi nap volt

2016. október 03. hétfő
Idén is különleges élmény volt Budafok-Tétény legnagyobb közösségépítő sportrendezvénye

Idén 4200-an neveztek be a Futafokra és közel ötezren vettek részt a rendezvényen. A közös zenés bemelegítés után 16 különböző kategóriában versenyeztek a gyerekek és a felnőttek. Már hagyomány, hogy minden évben a kerületi óvodások vesznek részt a legnagyobb számban a Futafokon. A kerület legnagyobb sporteseményén a legfiatalabb nevező alig töltötte be a 2. életévét, a legidősebb pedig 75 éves volt. Minden futó egy színes műanyag kulacsot kapott ajándékba, a kerületben működő egyik cég felajánlásának köszönhetően. A hagyományos futó-, görkorcsolya- és váltószámok mellett a szervezők idén egy jótékonysági váltó futamot is indítottak kerületi cégek és vállalkozások számára. Az összegyűlt adományból a kerületi Védőnői Szolgálat két létfontosságú oktató-szemléltető eszközt vásárolhat.

Az idei Futafokon is részt vett – sérülése miatt igaz, most csak szurkolóként - Csere Gáspár hosszútávfutó. "Nagyon közel áll a szívemhez ez a rendezvény, gyerekkoromban én is sokszor elindultam rajta és mindig dobogós helyen végeztem. Azt hiszem azért van szükség ezekre a sportrendezvényekre, hogy a diákok minden évben egy kitűzött célt tudjanak teljesíteni és visszaigazolást kapjanak a munkájukról" - mondta Gáspár a rajtnál. A különböző távokat teljesítő versenyzők almát, müzlit és vizet kaptak érkezéskor a célkapunál. "Ezen a rendezvényen hallottam az egyik legjobb jelzőt a Futafokra: ez az esemény a legjobb közösségépítő sportrendezvény a kerületben!" - mondta Karsay Ferenc polgármester. Hozzátette még, hogy az idei jótékonysági futam jó lehetőség volt az önkormányzat kerületi stratégiai partnereinek a kötetlen beszélgetésekre, egymás jobb megismerésére úgy, hogy lehetőségük volt a segítségnyújtásra is. Az indulók nagy odaadással teljesítették az 500 méteres távtól a több mint 3 kilométeres távig a futamokat.

Hajrá, Futafok! Indul a visszaszámlálás: jövőre 32. Futafok!