Kerület Napja - díjátadó gála a Klauzál Házban
Második alkalommal rendezték meg a Kerület Napját, ez alkalomból díjakat adtak át azoknak, akik életükkel és munkásságukkal kiemelkedőt alkotnak Budafok-Tétényben.
2018-06-26

Záborszky Nándor, Budafok első polgármestere születésnapján, június 21-én díjakat adtak át azoknak, akik kiemelkedőt alkotnak itt, Budafok-Tétényben. A Klauzál Házban tartott ünnepségen Karsay Ferenc polgármester köszöntötte és méltatta a díjazottakat.

Az esten elismerésben részesültek:

 

  • Budapest XXII. kerület – Budafok, Budatétény, Nagytétény, Baross Gábor-telep díszpolgára:

László Istvánné, a Nagytétényi Polgári Kör elnöke

 

  • Az év budafok-tétényi vállalkozója díj:

Ivanics Lajos, az Ivanics Kft. ügyvezetője

 

  • Záborszky Nándor-díj:

Zsoldos László, rendőr főtörzsőrmester, körzeti megbízott

 

  • Gráf Antal-díj:

Gróf Judit, a XXII. kerületi Egyesített Óvoda Napocska Napközi Tagóvodájának óvodapedagógusa

 

  • Munkácsy Károly-díj:

Kulcsár Panka, a Kempelen Farkas Gimnázium 11. a osztályos tanulója

és

Szalay Szabina Dóra, a Budafok-Tétényi Baross Gábor Általános Iskola 5. b osztályos tanulója

 

  • Katona Péter-díj:

Gyűrűs Anikó, a Budafok-Tétény Budapest XXII. kerület Önkormányzatának Szociális Szolgálata gondozója

és

Kochné Orosz Anikó, a XXII. kerületi Egyesített Bölcsőde Napraforgó Tagbölcsődéjének vezetője

 

  • Dr. Bálint Béla-díj:

Inter-Ambulance Zrt.

és

Tettinger Zsuzsanna, területi védőnő

 

  • Tóth József-díj:

Baranyiné Döme Gyöngyi, az Intézmények Gazdasági Irodája intézményvezetője

 

  • Mihalik Sándor-díj:

Asboltné Czapári Beáta, Kempelen Farkas Gimnázium magyar nyelv és irodalom, tánc és dráma szakos tanára, munkaközösség vezetője

és

Jungné Szabó Edit, XXII. kerületi Egyesített Óvoda Rózsakert Tagóvodájának óvodapedagógusa

 

  • Zakariás József-díj:

Budafóka XXII. SE

 

  • Szabó Gyula-díj:

Kutas Endréné Bálint Katalin, kézi szövő, népi iparművész

 

  • Tiszta, virágos kerület - Családi ház és környezete kategória:

I. helyezett: Szick Gusztáv

II. helyezett: Babinszki István Máté

III. helyezett: özv. Beszteri Andrásné

 

  • Tiszta, virágos kerület - Utca, utcarész, lakótelepek, társasházak kisebb, nagyobb egysége kategória:

I. helyezett: RIVUS Lakópark lakóközössége

II. helyezett: Kossuth Lajos u. 43. Társasház

III. helyezett: Háger Istvánné

 

  • Tiszta, virágos kerület - Balkonok, erkélyek kategória:

I. helyezett: Kiss Irén

II. helyezett: Baksa Lívia

III. helyezett: Márai Tünde

 

  • Tiszta, virágos kerület - Önkormányzati fenntartású intézmények kategória:

XXII. kerületi Egyesített Óvoda Bartók Tagóvodája

Fotó: Kocsis Zoltán