Kikaptak a kosarasok a Veszprémtől

2019. március 29. péntek
Budafok–HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 81-90
Kikaptak a kosarasok  a Veszprémtől

Kikaptak a kosarasok  a Veszprémtől Kapkodva, sokat hibázva kezdte a mérkőzést mindkét csapat, melynek eredményeképp az első öt percben mindössze nyolc pont született (2-6). Sajnos a vendégek higgadtak le hamarabb, a negyed második felében szép lassan elléptek tőlünk, és az első tíz perc végére tízpontos előnyt építettek ki maguknak (11-21). A második negyedben félő volt, hogy a Veszprém hamar eldönti a találkozót, hiszen egy 11-3-as rohammal nyitottak, amire aztán még rá is tettek egy lapáttal, így 25 perc játékot követően már 20 ponttal is vezettek az egyetemiek (16-36). Azonban a mieink nem adták fel: védekezésben váltottunk 1-3-1-es zónára, amivel rendesen megzavartuk ellenfelünket, támadásban pedig a félelmetes hatékonysággal dobó Jilling és a bravúrkosarakat szerző Puszta vezetésével őrületes feltámadásba kezdtünk – és bár Mészáros dudaszó pillanatában elengedett dobása lejött a gyűrűről, a félidőre így is sikerült visszajönnünk két pontra (43-45).

A fordulás után Puszta ziccerével rögtön kiegyenlítettünk, és ugyan a vezetést nem sikerült azonnal átvennünk, ami késett, nem múlt: a negyed közepén ismét Puszta közeli kosarával már nálunk volt az előny (58-56), amit egy-egy rövidebb periódust leszámítva a játékrész végéig őrizni is tudtunk, így az utolsó felvonást is mi várhattuk jobb helyzetből (66-65). A zárónegyed két és fél perc „gólcsenddel” indult, egyik csapat sem tudta a kosárba juttatni a labdát – ez végül sajnos nemcsak, hogy a Veszprémnek sikerült először, de a mi első negyedbeli pontjainkra további három percet (!) kellett várni Károly Máté két időkérése ellenére is. Ezzel együtt a hozzánk hasonlóan sokat hibázó veszprémiek nem tudták teljesen kihasználni a nem is olyan rövid rövidzárlatunkat, így az utolsó öt percre bár hátránnyal, de korántsem vert helyzetből fordultunk rá (68-72). Körtélyesi triplája után azonban már egyszer sem kerültünk öt pontnál közelebb ellenfelünkhöz a végjátékban, amely ezzel a két csapat korábbi két összecsapásához hasonlóan ezúttal is az utolsó negyedben nyerte meg a meccset. (budafokbasket.hu)