Ugrás a tartalomra

Átadták a Budatétényért emlékérmeket

2017. május 10. szerda
Koncz Gáborné, Zsidákovics Ágoston és Hódi Szabolcs is elismerésben részesült
Átadták a Budatétényért emlékérmeket

A Szent Imre Otthonban adták át idén is a Budatétényért Emlékérmeket május 6-án. A Budatétényi Polgári Kör fennállásának 10. évfordulóján alapította ezt az elismerést,  melyet azok kaphatják, akik sokat tettek Budatétényért vagy az ott élő lakosokért. A rendezvényen Szepesfalvy Anna alpolgármester is részt vett.

A 2017-es díjazottakat Balázs Géza, a Budatétény SE vezetőségének tagja, Tóth-Avanti Péter, a Klauzál Gábor Társaság tagja és Lévai Pál, a Budatétényi Polgári Kör alelnöke méltatta, miután Kolláthné Hollóssy Rita, a Budatétényi Polgári Kör elnöke köszöntötte a vendégeket. A bronzplaketteket idén hárman vehették át. Elsőként Zsidákovics Ágoston, aki 25 évig volt a Budatétényi Sportegyesület elnöke, és aki rengeteget tett a helyi sportéletért, a sporttelep felújításáért és az egyesület megújulásáért. Koncz Gáborné a Budatétényi Római Katolikus Egyházközségben végzett karitatív munkájáért vehette át az emlékplakettet. Az eszmei elismerést jelképező bronzérmet Hódi Szabolcs, a Klauzál Gábor Társaság titkára is átvehette, hiszen ő évek óta azon dolgozik, hogy társaságuk névadójának életét és tetteit minél szélesebb körben megismertesse a kerületben élőkkel. A díjátadás után a Fodor Kamaraegyüttes és a Budatétényi Római Katolikus Egyházközség Dóczi-Székely Gáborné által vezetett kórusa adott ünnepi műsort.

(V. D.)