Csodálatos teljesítmény az U23-as és ifjúsági kajak-kenu világbajnokságon

2018. július 31. kedd
A sportfórumon köszöntött ifjú sportoló, Őry Erős Zsombor, párjával Erdélyi Tamással ötödikként ért célba az ifjúsági kajak-kenu világbajnokságon.

A Plovdivban rendezett U23-as és Ifjúsági Világbajnokságon remekeltek a magyar kajak-kenuversenyzők. Az összesített éremtáblázatban toronymagasan Magyarország végzett az első helyen, tíz arany-, négy ezüst- és két bronzéremmel.

Az 1000 méteres kajak kettes számban a Budafoki Sportfórumon is résztvevő Őry Zsomborért és párjáért, Erdélyi Tamásért szorítot Magyarország.

Az elő- és középfutamon a páros kiemelkedően teljesített, és futamgyőztesként sikerült bekerülniük a délutáni döntőbe. Az erős mezőnyben a fiúk végig a középmezőnyben haladtak, a verseny végén közelebb is kerültek a dobogóhoz, végül azonban az ötödik helyen zártak a világ legjobb ifjúsági versenyzői között.