Hírek

Döntöttek a kerületi díjazottakról
A képviselő-testület július 9-i ülésén döntött arról, idén kik kapják a kerületi díjakat. A díjazottak szeptember 4-én vehetik át elismerésüket.
2020-07-31

Budafok-Tétény Budapest XXII. kerület Önkormányzata a 13/2016. (V. 31.) és a 8/2016. (IV.04.) önkormányzati rendelete alapján idén is elismerésben részesülnek azok, akik kiemelkedő teljesítményt nyújtottak itt, a kerületben.

2020-ban az alábbi személyek vehetik át teljesítményük megbecsüléseképp az önkormányzati díjakat:

 

  • Budapest XXII. kerület – Budafok, Budatétény, Nagytétény, Baross Gábor-telep díszpolgára cím

Hollerung Gábor

Liszt Ferenc-díjas, a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztjének tulajdonosa, karmester, karvezető, Érdemes művész

 

  • Az év-budafok-tétényi vállalkozója-díj

Csiszár Katalin

a Rózsavölgyi Csokoládé Kft. ügyvezetője

 

  • Gráf Antal-díj

Felföldiné Pálmai Gyöngyi

a Budafok-Tétényi Baross Gábor Általános Iskola biológia-földrajz szakos tanára

 

  • Záborszky Nándor-díj

Streng László Richárd

rendőr törzszászlós

 

  • Zakariás József-díj

Bartha Éva

a Budafoki MTE Atlétika Szakosztályának társadalmi edzője

 

  • Mihalik Sándor-díj

Kovács Csilla

a Fővárosi Pedagógiai Szakszolgálat XXII. kerületi Tagintézménye okleveles gyógypedagógus-logopédusa, köznevelési szakértő

 

Monostoriné Szeleczky Gabriella

a Budafok-Tétényi Baross Gábor Általános Iskola történelem-magyar szakos tanára

 

  • Munkácsy Károly-díj

Igaz Laura Elena

a Kempelen Farkas Gimnázium 9. A osztályos tanulója

 

Szalay Petra Vanda

a Rózsakerti Demjén István Református Általános Iskola és Gimnázium 5. A osztályos tanulója

 

  • Dr. Bálint Béla-díj

 

Kovácsné Balogh Mária

területi védőnő

 

Dr. Mihály Éva

diabetológus szakorvos

 

  • Katona Péter-díj

Tamás Lászlóné

a Social Point Alapítvány Budafok-Tétény Csoportja önkéntes civil segítője

 

  • Tóth József-díj

Arató László

a Budafok-Tétényi Nádasdy Kálmán Alapfokú Művészeti Iskola és Általános Iskola igazgatója, zenetanár, karnagy

 

  • Szabó Gyula-díj

Kovacsics Lászlóné

a Nagytétényi Polgári Kör Nyugdíjas Klubjának vezetője

 

  • Tiszta, virágos kerületért díj családi ház és környezete kategória
  1. helyezett: Szigetvári Dénes
  2. helyezett: Beszteri Andrásné
  3.  helyezett: Dr. Gál Lívia Anna

     
  • Tiszta, virágos kerületért díj utca, utcarész, lakótelepek, társasházak kisebb, nagyobb egysége kategória

I. helyezett: RIVUS Lakópark lakóközössége

II. helyezett: Mészáros Gyula

III. helyezett: Park utca 1. Társasház

 

  • Tiszta, virágos kerületért díj balkonok, erkélyek kategória

I. helyezett: Szigetvári Dénes

 

  • Tiszta, virágos kerületért díj intézmények, vállalatok, egyházak kategória

I. helyezett: Rózsakert Baptista Közösség

II. helyezett: Proedile Kft.

 

  • Tiszta, virágos kerületért díj önkormányzati fenntartású intézmények kategória

XXII. kerületi Egyesített Óvoda Zöldecske Tagóvoda