Hírek
Legfrissebb hírek
- 02-10 A kommunizmus áldozataira emlékezünk
- 02-24 Mit jelent manapság a Kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja?
- 02-24 Felajánlás az ellehetetlenített kulturális intézményeknek
- 02-24 A Magyar Parasport napja a Maci tagóvodában
- 02-23 Felhívás partnerségi egyeztetésre
Cimkék
Városházi Híradó Budafok-Tétény Publikus Közlemény Tájékoztató Városfejlesztés Program Sport Közlekedés Kultúra Megemlékezés Koronavírus tájékoztató Felhívás Környezetvédelem Promontor TV Oktatás Budapest Bornegyede Pályázat Elismerés Ünnep Fesztivál Közélet Civil élet Egészség Videó Gyász Kiállítás Borfesztivál EU projekt Testületi ülés Kék hírek Stratégiai partner Interjú Összefogás Hagyományőrzés Pincejárat Pályázatok Helytörténet Évforduló Bornegyed Rendőrség Csatornázás Ünnepség Családbarát hely Hitélet Esélyegyenlőség Közösségre kapcsolva Jótékonyság Kerület napja Tájékoztatás Előadás Egészségügy Siker Programok Koncert Társadalmi egyeztetés Egyesített Óvoda Rendőrségi felhívás Stratégiai partnerek Meghívó Közbiztonság Civil összefogás Nemzeti összefogás Köszöntés Választás Szavazás Állás Család Bornegyed magazin Advent Lakossági fórum Életmód Vállalkozás Kegyelet Nekrológ Projekt területek Adomány Természetvédelem Köszöntő Riasztás Fővárosi Közgyűlés Lomtalanítás Tűzeset Klíma Budapesti olimpia Könyvbemutató Közösségi tervezés Testvérvárosok Ajándékozás Budapest Felmérés Közössgre kapcsolva Tisztelet Állatok Világnapja Avent Információ Portré Lakossági felhívás Civil kurázsi autó Suli-Vár Mulatság Beszámoló Támogatás Egyeztetés Helyzetjelentés Nyilatkozat Álláspont Aláírásgyűjtés Játék Víz világnapja Honatya Népszavazás HelyreigazításSzentivánéji mulatságra érkezett a közönség a Vojnovich-Huszár villa kertjébe, ahol a zene szárnyán több száz kilométert bebarangolva, teljes felállásban adott koncertet a Magyar Örökség díjas zenekar, Pál István Szalonna és bandája. A kerület első szabadtéri programján az együttes karantén ideje alatt felvett jubileumi lemezének anyagát ismerhette meg a hallgatóság. A zenei utazás a moldvai csángóktól indult, majd Székelyföld, Kalotaszeg, Mezőség és Szatmár után megérkeztünk a Felvidékre, „ahol” A Csitári hegyek alatt című népdalt már a közönség is énekelte a bandával.
Pál István „Szalonna” Liszt Ferenc-díjas magyar népzenésszel az évfordulókról és a megvalósítandó célokról beszélgettünk.
- Néhány hete ünnepelte 40. születésnapját. Készített összegzést pályafutása csaknem negyed évszázadáról? Esetleg terveket is szőtt?
- A karantén ideje alatt volt időm gondolkodni. Szerencsés ember vagyok, mert rengeteg gyönyörű dolgot csinálhattam az elmúlt időszakban a Szalonna és Bandájával, a Magyar Állami Népi Együttessel és a Rackajam-től a Csík Zenekarig mindegyikkel, amelyben hegedültem. Így visszatekintve, nagyon sok értéket sikerült összehozni. Úgy érzem azonban, hogy a későbbiekben több energiát kell fektetnem abba, hogy Kárpátalja maradék részét gyűjtések alapján feldolgozzuk és játsszuk a zenekarral. Irgalmatlan sok munka van még otthon, és nekem felelősség is, hogy szülőföldemnek kicsit többet adjak.
Öt-hat éve elkezdtünk egy mesterképzést, ahol kétszáz fiatalt tanítunk. Azóta nyolc zenekar alakult, gombamódra nőnek a táncházak és idén lenne huszonöt éves a népművészeti táborunk, amely most sajnos elmarad.
A következő időszakban is szeretnék tanulni, gyűjteni és tanítani az ifjúságot, célom, hogy minél több emberrel megszerettessem a magyar népzenét.
- Tizenöt éves a Szalonna és Bandája. Lesz ünneplés?
- A június 5-re tervezett gálakoncertre mindenkit meghívtam, akinek én adtam hangszert a kezébe és szakmájának választotta a zenélést. Ez 140-150 zenészt jelent. Talán ősszel még megtarthatjuk, de ha nem jön össze, akkor a zenekarral leülünk, falatozunk egy jót, és átlapozzuk azt a mostanában megjelenő 300 oldalas fotóalbumot, amely az életünkről készült.
Tamás Angéla