Konzultációt tart a BKK az éjszakai hálózat átalakításáról
Mindkét eseményen közvetlenül lehet kérdezni a BKK-nál az átalakításon dolgozó szakembereket, valamint arra is lesz lehetőség, hogy a résztvevők megfogalmazzák a véleményüket az átalakításról.
A BKK jelenleg a teljes éjszakai közlekedési hálózat megreformálásán dolgozik, amelynek első lépéseként június 1-től az M2-es, az M3-as és az M4-es metrók már most is bővebb üzemidővel közlekednek késő este, továbbá a BKK mintegy 40 nappali autóbuszjáratot hangolt az éjfélkor a belvárosból induló metrókhoz. Következő lépésként a teljes felszíni éjszakai közösségi közlekedési hálózat is megújulhat, amelyről a társaság a jelenleg is futó és augusztus 31-ig kitölthető online kérdőív mellett személyes és online fórumokon is kikéri a fővárosiak véleményét.
A javasolt hálózat legnagyobb újítása, hogy az éjszakai igényekhez igazodó menetrend mellett éjjel-nappal 28 járat – nappali számozást és útvonalat követve – közlekedhet a jövőben. Így például a 105-ös vagy a 114-es buszok utasai hajnali 2-kor és délután 2-kor is a jól ismert megállókban, az ismerős útvonalon haladó buszokkal utazhatnak. A BKK tervei szerint a hétvégi éjszakákon bővülne a felszíni kötött pályás kiszolgálás is, többek között az 1-es és a 47-es, valamint a rövidebb útvonalon közlekedő 17-es jelzésű villamosok egész éjjel közlekednének. Az új hálózat a korábbihoz képest jóval nagyobb területi lefedettséget (pl. Budafok, Zugliget, Virányos, Rákospalota, Megyer) és a külső kerületekbe (úgymint Rákoskert, Rákoscsaba vagy Pécel) való gyorsabb eljutást is biztosítana. A tervek szerint bővülne az igényvezérelt járatok köre is, amelyek az utasforgalmi igények alapján közlekednek.