Hírek

Sportfórum 2020
Január 24-én immár harmadik alkalommal tartották meg a fiatal budafok-tétényi tehetségek fórumát, ahol hagyományosan kerületünk ifjú sportolói maguk közül választották ki a “Budafok-Tétény Sportbüszkesége” díj nyertesét. Idén a kajak-kenus Őry Zsombor Erős vehette át a díjat a Klauzál Házban tartott esten.
2020-01-27

Az önkormányzat 2018-ban, hagyományteremtő céllal indította útjára Budafok-Tétény Sportkiválóságainak fórumát.  Ez alkalomból kerületünk ifjú sportolói cserélhetnek eszmét a kerülethez kötődő legendákkal, valamint egy titkos szavazás keretén belül ekkor választják ki maguk közül az előző év sportbüszkeségét.

,,2019-ben is sokat dolgoztunk azért, hogy mindenkinek lehetőséget teremtsünk a sportolásra. Segítsük a versenysportolókat, akiknek profi körülményekre van szükségük a felkészüléshez, és támogassuk a tömegsportot is, hiszen szeretnénk, ha minél többen fedeznék fel a mozgás, az egészséges életmód örömét.”— mondta Karsay Ferenc polgármester köszöntőjében.

Dr. Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke beszédében elmondta, a rendezvény legfontosabb célja, hogy a fiatal sportolók érezzék azt a figyelmet és gondoskodást, amivel a kerület és az egyesületek körülveszik őket.

Az este folyamán Czene Attila, a Magyar Szabadidősport Szövetség elnöke, olimpiai bajnok úszó, majd Nagy János olimpikon, Európa-bajnoki ezüstérmes birkózó köszöntötte a sportolókat és a résztvevőket.

Anno Ádám előadása után érkezett el az esemény legizgalmasabb pontja, amikor az ifjú sportolók leadták szavazataikat, hogy egymás közül választhassák ki 2019 Budafok-Tétény Sportbüszkeségét. Az eredmény kihirdetése előtt a fórumon dr. Kulcsár Krisztián, Molnár Gyula országgyűlési képviselő, Dr. Soós János a BMTE elnöke, Jakab János a Budafoki MTE Labdarúgó Kft. elnöke, Lovász Tamás István a Magyar Labdarúgó Szövetség Budapesti Igazgatóságának igazgatója, Nagy János, Czene Attila, Csizmadia Csaba válogatott labdarúgó, a BMTE Sportegyesület edzője és Csere Gáspár olimpikon, a BEAC válogatott hosszútávfutója válaszoltak a feltett kérdésekre, értékelték az elmúlt évet.

Ezt követően hirdették ki az idei győztest, aki a 18 éves kajak-kenus Őry Zsombor Erős lett, a díjat Karsay Ferenctől és Czene Attilától vette át az ifjú tehetség.

A sportesemény Radics Gigi kerületi énekesnő műsorával folytatódott, majd fogadással, kötetlen beszélgetéssel ért véget.

(Fotó: Horváth Tamás)

A 2019 Budafok-Tétény Sportbüszkesége cím jelöltjei:

 

  • Bauer Blanka (14 éves) Öttusázó a Budapesti Honvéd SE versenyzőjeként U17-ben a Prágai Európa Kupán III. helyezést ért el

 

  • Boros Kinga (8 éves) Fit-Kid sportágban a Fitness Team Budapest versenyzőjeként Országos I. helyet szerzett

 

  • Füzesi Barbara Míra (11 éves) Baseball játékos az Érd Baseball és Softball Club versenyzőjeként 'VINDI ISO SPORT 2019' nemzetközi baseball tornán legjobb játékos különdíját nyerte, melyet 21 éve nem kapott meg lány játékos U13-as Csapatbajnokságon I. helyezést ért el

 

  • Ignácz Richárd Valton (14 éves) Kajak-Kenu sportágban a Lágymányosi Spari Vízisport, Diáksport és Szabadidősport Egyesület versenyzőjeként a Gyermek, Kölyök Magyar Bajnokság, Kolonics György Emlékversenyén U13-as C1 2000 méteren II. helyezett lett

 

  • Kőszegi Míra (17 éves) Atlétikában BMTE versenyzőjeként Az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon  200 méteres síkfutásban II. helyezett lett

 

  • Lehner Balázs (14 éves) Kajak-Kenu sportágban a Lágymányosi Spari Vízisport, Diáksport és Szabadidősport Egyesület versenyzőjeként a Maraton Magyar Bajnokság vegyes kölyök versenyén U13-as PC2 (hajóosztály) 10 kilométeren I.helyezett lett

 

  • Mányoki Emma (10 éves) Modern -Kortárs Táncban a Passe Tánccsoport versenyzőjeként World Dance Association Világbajnokságon III. helyet ért el

 

  • Molnár Dóra (13 éves) Úszó a Budafóka XXII. Sportegyesület versenyzőjeként 52. Országos Gyermek Bajnokság 200m hátúszásban I. helyet ért el

 

  • Molnár Janka (19 éves) Atlétikában a BMTE versenyzőjeként a Junior EB-n 400 méter gátfutó versenyén V. helyezett lett

 

  • Nagy-Laczkovich András (13 éves) Öttusázó a Megathlon SE versenyzőjeként az Öttusa Elit Bajnokságon II. helyet ért el

 

  • Ónodi Miklós (9 éves) Sakkozó a Zöldliget Diáksport Egyesület versenyzőjeként „legjobb 3. táblán játszó játékos” különdíját kapta és a 12 éven aluliak kategóriában az Országos csapatbajnokságon II. helyezett lett

 

  • Őry Zsombor Erős (18 éves) Kajak-Kenus a Lágymányosi Spari Vízisport, Diáksport és Szabadidősport Egyesület versenyzőjeként az U23-as Felnőtt és Ifjúsági Maraton Világbajnokságon Kínában (Shaoxing) K2 ifjúsági korosztályban 22 kilométeren I. helyet szerzett
     
  • Pénzes Júlia (13 éves) Atlétikában a BMTE versenyzőjeként az Újonc Fedettpályás Magyar Bajnokságon 600 méteren I. helyezett lett

 

  • Pintér Krisztián (17 éves) Öttusázó a KSI versenyzője a Háromtusa Csapat Országos Bajnokságán Felnőtt korosztályban a  II. helyet szerezte meg

 

  • Schiszler Abigél (14 éves) Akrobatikus Rock & Roll táncos a Rock And Magic SE versenyzője az Akrobatikus R ’n’ R Junior Világkupa nagy formációjában VI. helyezett lett

 

  • Szalay Petra (10 éves) Jiu Jitsu sportoló a Zr Team Budaörs versenyzőjeként U12-es, 32 kg alattiak súlycsoportjában, a Bukaresti Jiu Jitsu Világkupán I. helyezett lett

 

  • Szalay Szabina (12 éves) Jiu Jitsu sportoló a Zr Team Budaörs versenyzőjeként U14-es, 48 kg alattiak súlycsoportjában, a Bukaresti Jiu Jitsu Világkupán I. helyezést ért el

 

  • Varga Boglárka Lujza (14 éves) Hip hop táncos a MotionArt Tánc SE– Cool Dance School versenyzőjeként Street Dance - Formáció Junior korosztályban az MLTSZ Országos Döntőjén II. helyezett lett 

 

  • Varga Elina Dalma (14 éves) Hip hop táncos a MotionArt Tánc SE– Cool Dance School versenyzőjeként Street Dance - Formáció Junior korosztályban az MLTSZ Országos Döntőjén II. helyezést ért el 

 

  • Vass Zoltán (17 éves) Kajak- Kenus a Lágymányosi Spari Vízisport, Diáksport és Szabadidősport Egyesület versenyzőjeként a pozsonyi Olimpiai Reménységek Versenyén C2 1000 Méteren I. helyezett lett

 

  • Váradi Erzsébet Julianna (18 éves) Ju Jitsu Szakszövetség Ne-waza szakágának sportolójaként a Mushin Judo Se versenyzőjeként Balkan Open&World Cup versenyen a Felnőtt (U21+) 63kg alattiak súlycsoportjában III. helyezést ért el

 

  • Virág Nikolett (13 éves) Modern-tánc szakágban a Promontor Táncsport Klub versenyzőjeként a Művészi Látványtánc, Modern-tánc csoport kategóriában az Európa bajnokságon I. helyezést ért el

 

  • Vizi Flóra (16 éves) Birkózó a Csepel Birkózó Club versenyzőjeként Bakuban, az Azerbajdzsáni Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon III. helyezett lett
     
  • Zimonyi Barna (14 éves) Birkózó a Vasas SC versenyzője a Serdülő szabadfogású csapatbajnokságon Országos I. helyezést ért el

Kapcsolódó képgaléria: